Din suflet pentru suflete

Posted by: | Posted on: April 22, 2019

Magia sărbătorilor pascale, a fost adusă la Complexul de Servicii Sociale pentru Copilul Preșcolar Dr. Tr. Severin de elevii Şcolii Gimnaziale Nr. 15 din municipiul Drobeta Turnu Severin. Acţiunea desfăşurată în a treia zi a săptămânii  “Şcoala altfel” face parte din proiectul “Inimă de copil”.

“Inimă de copil” este un proiect de voluntariat ce are ca scop sprijinul umanitar acordat copiilor instituționalizați din municipiul Drobeta Turnu Severin.

Elevii şi părinţii sub îndrumarea cadrelor didactice de la Şcoala Gimnazială Nr.15 au donat  jucării, haine, cărți și alimente. Toate aceste daruri  au adus un zâmbet pe faţă şi o mângâiere în suflet copiilor de la Complexul de servicii sociale pentru copilul preşcolar.